Adam Peaty odpadł z Strictly Come Dancing

Adam Peaty odpadł z Strictly Come Dancing

Nikola Kolinka

listopad 8. 2021

Adam Peaty, mistrz olimpijski w pływaniu odpadł z brytyjskiego programu tanecznego Strictly Come Dancing

W ostatnią niedziele po siedmiu tygodniach intensywnych zmagań tanecznych w programie Strictly Come Dancing odpadł Adam Peaty – mistrz olimpijski w pływaniu oraz jego taneczna partnerka Katya Jones. Para zaprezentowała jive’a do piosenki „Little Bitty Pretty One” Frankie Lymon i The Teenager. Pomimo wielkiej sympatii internatów, ostatecznie musieli opuścić program.

Pływak opisał swoją taneczną przygodę w social mediach, gdzie pisze: „Jestem bardzo wdzięczny za czas spędzony w tym programie, ze wzlotów, występów przed milionami i ekstremalnego wyzwania, jakim jest nauczenie się nowej rutyny w ciągu 3 dni w tygodniu” Peaty nie ukrywał swojego emocjonalnego stosunku do udziału w programie, nawiązując również do zmagań olimpijskich oraz nowej dla niego roli ojca, gdyż jak sam pisze: “Moje emocje są jednym z moich najsilniejszych atrybutów i nie wstydzę się pokazać, że jestem człowiekiem.”

Po odejściu pławka z programu wielu internautów oraz fanów sportów wodnych niecierpliwie czeka na decyzje w sprawie startu Peaty'ego w play-offach Międzynarodowej Ligi Pływackiej (ISL). Odpowiedź jest wciąż nieznana, jednak Sary McMahon wypowiedziała się w tej kwestii: „Adam jest dla nas silną opcją, ale (czy ponownie dołączy do zespołu w tym sezonie) będzie zależeć od kilku czynników, w tym tego, jak daleko zajdzie z Strictly”.