Berlin Swim Open: Sześć medali Polaków! Dowgiert ze złotem

Szymon Gagatek

kwiecień 12. 2022

Reprezentanci Polski, którzy w weekend startowali w Berlin Swim Open, wrócili do kraju z 6 medalami. Na najwyższym stopniu podium stanęła Anna Dowgiert.

Dowgiert zwyciężyła w stolicy Niemiec na dystansie 50 m stylem motylkowym. Już w eliminacjach pokazała się ze świetnej strony, przepływając jedną długość basenu w 26.35. Po południu zawodniczka Warty Poznań była tylko nieznacznie wolniejsza i wygrała wyścig finałowy z czasem 26.37. Na 2. pozycji finiszowała Kornelia Fiedkiewicz, ustanawiając rekord życiowy (26.65).

Wcześniej obie rywalizowały na dystansie 50 m stylem dowolnym. W tej konkurencji górą była pływaczka Juvenii Wrocław, która zmagania zakończyła z brązowym medalem (25.53). Dowgiert dopłynęła do mety tuż za nią, na 4. miejscu (25.57).

Fiedkiewicz zdobyła też srebro na 100 m stylem dowolnym. W finale, w którym wzięły udział aż trzy Polki, przepłynęła dwie długości basenu w 55.53 i przegrała o trzy setne sekundy z Nele Schulze. Czwarta była Alicja Tchórz (55.89), a na 6. lokacie sklasyfikowana została Dowgiert (55.93).

Do "polskiego" dorobku w Berlinie Tchórz dorzuciła srebrny krążek na 50 m stylem grzbietowym. Podopieczna trenera Grzegorza Widanki wygrała eliminacje z bardzo wartościowym wynikiem (28.45), ale w finale wyprzedziła ją Johanna Roas (28.51 - 28.69).

Z kolei w konkurencjach męskich na najniższym stopniu podium stanął Kacper Majchrzak. Brąz na 100 m stylem motylkowym dał mu rezultat 53.84.

Na starcie zawodów zabrakło niestety Dominiki Sztandery. Żabkarce Juvenii w występie w Berlinie przeszkodziła choroba.