Biało-czerwoni gotowi na mistrzostwa świata

Biało-czerwoni gotowi na mistrzostwa świata

Szymon Gagatek

grudzień 15. 2021

Już w czwartek rozpoczynają się mistrzostwa świata na krótkim basenie. Zmagania z udziałem 7-osobowej reprezentacji Polski odbędą się w Etihad Arena w Abu Zabi.

Przed nami ostatnia wielka międzynarodowa impreza pływacka w 2021 roku. Do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyleciało wielu znakomitych pływaków ze światowej czołówki, na starcie pojawi się też polska kadra, złożona z 7 osób (6 mężczyzn i 1 kobiety).

Największą nadzieję na medale będziemy wiązać z liderami reprezentacji: Radosławem Kawęckim i Katarzyną Wasick. Kawęcki ma najlepszy czas zgłoszenia na 200 m stylem grzbietowym i otwartą drogę do podium. Pod nieobecność Jewgienija Ryłowa z Rosji, Ryana Murphy'ego z USA czy Mitchella Larkina z Australii będzie stawiany w roli faworyta całej rywalizacji.

Z kolei Wasick legitymuje się drugim czasem na listach zgłoszeń na dystansie 50 m stylem dowolnym. Wyżej od niej figuruje tylko Sarah Sjoestroem. Zapowiada się więc kolejny pojedynek szwedzko-polski. Do tej pory górą w rozgrywkach ISL i w czempionacie Starego Kontynentu lepsza była Sjoestroem, ale przecież każda passa kiedyś się kończy.

Będziemy też trzymać kciuki za innych medalistów niedawnych mistrzostw Europy w Kazaniu: Jakuba Majerskiego i Pawła Juraszka. Kolejne cenne doświadczenie zbierze również najmłodszy w kadrze Krzysztof Chmielewski. Mocnymi punktami naszej kadry powinni być jeszcze zarówno Kacper Stokowski, jak i Marcin Cieślak, który w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ma drugi czas zgłoszenia na 100 m stylem zmiennym.

Starty Polaków w mistrzostwach świata: Katarzyna Wasick: 50 m stylem dowolnym Krzysztof Chmielewski: 1500 m stylem dowolnym, 200 m stylem motylkowym Marcin Cieślak: 50 i 100 m stylem motylkowym, 100 m stylem zmiennym Paweł Juraszek: 50 m stylem dowolnym Radosław Kawęcki: 100 i 200 m stylem grzbietowym Jakub Majerski: 100 m stylem dowolnym, 50 i 100 m stylem motylkowym Kacper Stokowski: 50 i 100 m stylem grzbietowym

Na starcie zobaczymy też dwie nasze męskie sztafety: 4x50 m stylem dowolnym i zmiennym.

Zawody odbędą się w dniach od 16 do 21 grudnia. Eliminacje będą się rozpoczynać o 6:30 polskiego czasu, natomiast początek sesji finałowych zaplanowano na godzinę 15:00. Popołudniową walkę o medale będzie można śledzić w TVP Sport.