Chmielewski w czołowej dziesiątce Pucharu LEN

Szymon Gagatek

maj 24. 2022

Krzysztof Chmielewski zajął 8. miejsce, a Klaudia Tarasiewicz była 14. w trzeciej edycji tegorocznego Pucharu LEN w pływaniu długodystansowym w Alghero.

Chmielewski przez większość wyścigu na dystansie 10 km dzielnie trzymał się dużo bardziej doświadczonych zawodników z Włoch, Izraela czy Grecji. Ostatecznie finiszował na 8. pozycji, ze stratą 45.2 sekundy do Gregorio Paltrinieriego. Brązowy medalista igrzysk w Tokio w tej konkurencji wyprzedził na mecie swojego treningowego sparingpartnera, Domenico Acerenzę, a 3. miejsce zajął kolejny reprezentant Italii, Marcello Guidi.

Wśród kobiet doszło do sporej niespodzianki. Wyścig wygrała urodzona w 2004 roku Mira Szimcsak z Węgier, meldując się na finiszu minimalnie szybciej od utytułowanej Brazylijki, Viviane Jungblut. Na 14. lokacie sklasyfikowana została Klaudia Tarasiewicz, której do zwyciężczyni zabrakło niespełna dwóch i pół minuty.

Wyniki mężczyzn:

• 1. Gregorio Paltrinieri (ITA) 1:49:45.7; 2. Domenico Acerenza (ITA) 1:49:46.5; 3. Marcello Guidi (ITA) 1:50:01.9; 8. Krzysztof Chmielewski (POL) 1:50:30.9

Wyniki kobiet:

• 1. Mira Szimcsak (HUN) 1:58:36.1; 2. Vivian Jungblut (BRA) 1:58:36.2; 3. Rachele Bruni (ITA) 1:58:36.3; 14. Klaudia Tarasiewicz (POL) 2:01:03.9

Tydzień wcześniej czołowi długodystansowcy również rywalizowali w Pucharze LEN. Zmagania odbyły się we włoskim Piombino. Wśród mężczyzn wygrał zaledwie 17-letni Sasha Velly. Podopieczny Philippe'a Lucasa odniósł największy sukces w życiu i zwrócił na siebie uwagę francuskich mediów, które zaczynają wypatrywać szans medalowych swoich zawodników na zbliżających się igrzyskach w Paryżu. Velly wyprzedził reprezentantów gospodarzy, Marcello Giudiego i Gregorio Paltrinieriego. W rywalizacji kobiet triumfowała Leonia Beck z Niemiec. Polacy nie startowali

• 1. Sacha Velly (FRA) 1:50:30.2; 2. Marcello Giudi (ITA) 1:50:33.8; 3. Gregorio Paltrinieri (ITA) 1:50:41.7

• 1. Leonie Beck (GER) 2:00:35.7; 2. Rachele Bruni (ITA) 2:00:43.7; 3. Giulia Gabbrielleschi (ITA) 2:00:45.0