Karol Ostrowski zmieni uczelnię. Dywizja I NCAA stoi otworem

Karol Ostrowski zmieni uczelnię. Dywizja I NCAA stoi otworem

Szymon Gagatek

listopad 3. 2021

Nazwisko Karola Ostrowskiego pojawiło się na portalu transferowym NCAA. Polak rozpoczął poszukiwania nowej uczelni i wkrótce powinien trafić do Dywizji I.

Ostrowski ma za sobą znakomity pierwszy rok startów za oceanem. W barwach Drury wywalczył mistrzostwo II Dywizji NCAA na 50, 100 i 200 jardów stylem dowolnym. Jakby tego było mało, został pierwszym pływakiem na tym poziomie rozgrywek, który złamał barierę 19 sekund na sprinterskim dystansie (18.92), a na 100 jardów w całych Stanach Zjednoczonych szybszy od niego w ubiegłym sezonie był tylko Ryan Hoffer.

Po powrocie do Polski kontynuował dobrą passę. Zdobył mistrzostwo kraju na 100 m stylem dowolnym i zapewnił sobie miejsce w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym na igrzyskach.

Nic dziwnego, że informacja o pojawieniu się Ostrowskiego na portalu transferowym NCAA wzbudziła wśród Amerykanów wiele emocji. Wszystko wskazuje bowiem na to, że reprezentant Polski zmieni uczelnię i już wkrótce zasili jedną z czołowych ekip Dywizji I. Ofert nie powinno mu zabraknąć. Pytanie tylko, jaki kierunek obierze. Uniwersytet Kalifornijski? NC State? Uniwersytet Florydy? A może jeszcze inna drużyna?