Medaliści mistrzostw Europy wystąpią w Memoriale Marka Petrusewicza

Medaliści mistrzostw Europy wystąpią w Memoriale Marka Petrusewicza

Szymon Gagatek

listopad 10. 2021

Dwoje holenderskich medalistów niedawno zakończonych ME wystąpi w Memoriale Marka Petrusewicza. Do Wrocławia przylecą Marrit Steenbergen i Stan Pijnenburg

Holendrzy mają za sobą bardzo udane mistrzostwa Europy na krótkim basenie. Z Kazania wrócili z aż 18 krążkami (8 złotymi, 5 srebrnymi i 5 brązowymi), zajmując 2. miejsce w klasyfikacji medalowej. W najbliższych dniach część reprezentacji występującej w Rosji zamelduje się w naszym kraju, by wziąć udział w Memoriale Marka Petrusewicza.

We Wrocławiu zobaczymy 4 zawodników z Holandii: Marrit Steenbergen, Tes Schouten, Stana Pijnenburga i Maartena Brzoskowskiego. Najbardziej rzuca się w oczy obecność Steenbergen, która jest w świetnej dyspozycji. Młoda pływaczka z PSV Zwemmen dopiero co została mistrzynią Europy na 200 m stylem dowolnym (1:52.75). W Kazaniu była też 3. na o połowę krótszym dystansie, przegrywając tylko z Sarą Sjoestroem i Katarzyną Wasick.

Medale z Rosji wywiózł też Pijnenburg. Indywidualnie wywalczył brąz na 200 m stylem dowolnym, ale był też ważną postacią sztafet 4x50 m stylem dowolnym (mężczyzn i mieszanej), które stawały na najwyższym stopniu podium i męskiej sztafety 4x50 m stylem zmiennym, która była 3.

Memoriał będzie miał międzynarodową obsadę także za sprawą pływaków z Wielkiej Brytanii (na listach są Joe Litchfield, Molly Renshaw, Sarah Vasey i Elliot Clogg) i Hiszpanii (do Wrocławia przyleci grupa z klubu Bartosza Kizierowskiego - Madrid N.C.).