NCAA: Kolejny tytuł do kolekcji

Szymon Gagatek

marzec 13. 2022

W trakcie ostatniego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA Karol Ostrowski dołożył do kolekcji kolejny tytuł. Tym razem wygrał zmagania na 100 jardów stylem dowolnym.

W sobotnie popołudnie doszło do rewanżu za finał ligowego czempionatu na o połowę krótszym dystansie, w którym lepszy od Ostrowskiego okazał się Matej Duša. Tym razem Słowak musiał uznać wyższość naszego reprezentanta, choć na półmetku jeszcze prowadził. W drugiej części wyścigu Polak był już nie do zatrzymania. Po raz kolejny złamał barierę 42 sekund (41.91) i mógł się cieszyć z siódmego tytułu mistrza II Dywizji NCAA w karierze. W tej samej konkurencji na 12. lokacie sklasyfikowany został Patryk Winiatowski.

Kilkadziesiąt minut później Ostrowski pomógł jeszcze kolegom zdobyć wicemistrzostwo ligi w rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem dowolnym (na ostatnim odcinku uzyskał 42.46). Ponownie okazał się bardzo ważną postacią dla Uniwersytetu Drury, który walkę w klasyfikacji punktowej całych zawodów zakończył na 2. pozycji (trofeum za zwycięstwo trafiło po raz kolejny do Uniwersytetu Queens - zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet).

W finałach B podczas 4. dnia czempionatu w Greensboro zaprezentowało się jeszcze troje Polaków. Bartłomiej Świderski poprawił rekord życiowy na 200 jardów stylem grzbietowym i uplasował się na 10. miejscu, a Beata Maruszczyk i Jan Zuchowicz finiszowali odpowiednio na 14. i 16. pozycji na 200 jardów stylem klasycznym.