NCAA: Nogaj i Górecka zaproszone na mistrzostwa I Dywizji

NCAA: Nogaj i Górecka zaproszone na mistrzostwa I Dywizji

Szymon Gagatek

marzec 11. 2022

Dwie polskie pływaczki studiujące na Uniwersytecie Akron, Weronika Górecka i Paulina Nogaj, wywalczyły kwalifikację indywidualną na mistrzostwa I Dywizji NCAA.

Kobiecy czempionat odbędzie się już w przyszłym tygodniu (16-19 marca) na pływalni Georgia Tech. Zaproszenie do startów w McAuley Aquatic Center otrzymały dwie reprezentantki naszego kraju, które na co dzień trenują na uczelni w Akron: Paulina Nogaj i Weronika Górecka.

Nogaj imponowała formą w lutym. Najpierw została pierwszą Polką, która na 100 jardów stylem motylkowym złamała barierę 52 sekund (51.97 podczas Ohio State Winter Invitational), a dwa tygodnie później jeszcze poprawiła ten wynik. Wygrywając mistrzostwo Mid-American Conference uzyskała czas 51.76. Dało jej to 18. miejsce w ligowym rankingu i pewną kwalifikację.

W Atlancie Nogaj zaprezentuje się nie tylko w swojej koronnej konkurencji, ale też na 200 jardów stylem motylkowym i 50 jardów stylem dowolnym. Na mistrzostwach NCAA towarzyszyć jej będzie Weronika Górecka, która wystąpi na 100 i 200 jardów stylem grzbietowym.

Dla 22-latki z Wrocławia będzie to debiut na imprezie tej rangi. Miejsce wśród zaproszonych zawodniczek dał jej wynik 1:53.89, który uzyskała wygrywając rywalizację na mistrzostwach Mid-American Conference na 200 jardów stylem grzbietowym.

Na start na pływalni Georgia Tech czeka też inna debiutantka, Dominika Kossakowska. Zawodniczka Uniwersytetu Indiany będzie miała prawo do startu w sztafecie. To dlatego, że w lutym wraz z koleżankami zapewniła swojej uczelni kwalifikację na dystansie 4x200 jardów stylem dowolnym.

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH ZAWODNICZEK