Nowa Zelandia: Clareburt potwierdza dobrą formę

Szymon Gagatek

kwiecień 7. 2022

Lewis Clareburt okazał się gwiazdą czwartego dnia mistrzostw Nowej Zelandii. Na zawodach w Auckland wywalczył kolejne złoto, tym razem na 200 m stylem zmiennym.

Triumf w jednej ze swoich ulubionych konkurencji 23-latek okrasił wynikiem 1:59.42 - lepszym od minimum na mistrzostwa świata. Kwalifikację w tej konkurencji miał jednak wywalczoną wcześniej - dzięki występowi w finale olimpijskim w Tokio.

Clareburt już po raz czwarty stanął na najwyższym stopniu podium tegorocznego krajowego czempionatu. Swój dorobek może jeszcze powiększyć w kolejnych dniach. W piątek czeka go występ na 100 m stylem dowolnym, a w sobotę na 200 m stylem motylkowym.

W pozostałych konkurencjach zabrakło wyników lepszych od minimum na mistrzostwa świata. Blisko takiego osiągnięcia był Cameron Gray. Złotemu medaliście rywalizacji na 50 m stylem motylkowym do czasu wyznaczonego przez krajowy związek zabrakło zaledwie 14 setnych sekundy.

W kobiecych konkurencjach triumfowały Gina McCarthy (400 m stylem zmiennym) i Emma Godwin (200 m stylem grzbietowym). Panie wzięły udział w prawdopodobnie najkrótszej sesji finałowej w historii pływania. Ze względów na pandemię kobiety i mężczyźni rywalizują w Auckland oddzielnie, więc rozegranie obu wyścigów zajęło organizatorom niespełna 20 minut.