Otopeni 2022: Obiecujące eliminacje

Szymon Gagatek

lipiec 10. 2022

Obie polskie sztafety 4x100 m stylem zmiennym awansowały do finałów ostatniego dnia mistrzostw Europy juniorów. O medal powalczy też Krzysztof Chmielewski.

Zawodnik Muszelki Warszawa świetnie poradził sobie w eliminacjach 400 m stylem dowolnym. Cały dystans pokonał w 3:54.58 i już rano poprawił rekord życiowy. Szybsi od niego byli tylko Batuhan Filiz z Turcji i Daniel Meszaros z Węgier.

Nową życiówką mógł się też pochwalić Kacper Płoszka. Wynik 4:03.06 dał mu 27. miejsce i oznaczał pożegnał się z dalszą rywalizacją. Odpadli też Adam Zdybel (17.) i Jakub Walter (30.).

Ostatni start w Otopeni w tej samej konkurencji wśród dziewcząt zaliczyła jeszcze Natalia Piekarska. Uzyskała czas 4:29.38 i została sklasyfikowana na 29. lokacie.

Wysokie lokaty zajmowały nasze sztafety w stylu zmiennym. Polki (Julia Smurzyńska, Karolina Piechowicz, Amelia Marek i Julia Kulik) awansowały do finału z 3. wynikiem, a Polacy (Filip Kosiński, Filip Urbański, Michał Chmielewski i Maciej Guliński) zajęli rano 2. pozycję.

Ostatnia sesja finałowa mistrzostw Europy juniorów rozpocznie się już o 16:00. Biało-czerwoni wystąpią w sześciu wyścigach medalowych.