Piętnastolatka z Kanady z historycznym rezultatem

Piętnastolatka z Kanady z historycznym rezultatem

Szymon Gagatek

marzec 9. 2022

Talent Summer McIntosh znów dał o sobie znać. Młoda Kanadyjka już w trakcie zawodów przygotowujących do kwalifikacji na MŚ poprawiła dwa rekordy kraju.

McIntosh niesamowicie spisała się przede wszystkim na 400 m stylem zmiennym. Cały dystans pokonała w 4:29.12. To czwarty wynik w całej historii tej konkurencji! Szybciej od reprezentantki Kanady pływały do tej pory tylko Katinka Hosszu i Ye Shiwen.

Nie był to jednak koniec popisów 15-latki z południowego Ontario. Drugi rekordowy rezultat ustanowiła na 200 m stylem motylkowym (2:05.81). Wszystko to miało miejsce na zwykłych zawodach w Toronto, przygotowujących czołowych pływaków do walki o miejsca w kadrze na mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Najlepsze czasy w historii kanadyjskiego pływania notowała również Kylie Masse na 50 m stylem grzbietowym. Pierwszy z nich uzyskała już w eliminacjach, przepływając jedną długość basenu w 27.62. W wyścigu finałowym poprawiła się jeszcze o jedną dziesiątą sekundy.

Masse nieźle poradziła sobie też na dwukrotnie dłuższym dystansie, kończąc finał z wynikiem 59.25.

Kanadyjczycy swoją kadrę na czempionat globu wyłonią za miesiąc. Zawody kwalifikacyjne odbędą się w dniach od 5 do 10 kwietnia w Victorii.

KOMPLET WYNIKÓW

Foto: ISL/Deepbluemedia/G.Scala