Polacy z kwalifikacją na World Games w ratownictwie

Polacy z kwalifikacją na World Games w ratownictwie

Szymon Gagatek

grudzień 23. 2021

Poznaliśmy oficjalne listy osób zakwalifikowanych na przyszłoroczne World Games w ratownictwie wodnym. Przepustkę na zawody w Birmingham wywalczyli też Polacy.

Biało-czerwoni zakwalifikowali na World Games drużyny kobiet i mężczyzn, które będą mogły wystąpić w konkurencjach sztafetowych (sztafeta ratownicza 4 x 50 m stylem zmiennym; sztafeta z przeszkodami 4 x 50 m; holowanie manekina – sztafeta 4 x 25 m).

Wśród pań nominację do startu na zawodach w Stanach Zjednoczonych otrzymały Kornelia Fiedkiewicz, Paula Żukowska, Klaudia Naziębło, Alicja Tchórz i Natalia Lewandowska. Wśród panów: Adam Dubiel, Cezary Kępa, Wojciech Kotowski, Hubert Nakielski i Mateusz Szurmiej.

Troje naszych reprezentantów będzie też mogło zaprezentować się w konkurencjach indywidualnych. Paula Żukowska na 200 m z przeszkodami, Wojciech Kotowski w ratowaniu manekina na dystansie 50 metrów, a Adam Dubiel w konkurencji super ratownik na 200 m.

Na poprzednich World Games, rozgrywanych w 2017 roku we Wrocławiu, Polacy zdobyli w sportowym ratownictwie wodnym cztery medale: 3 srebrne i 1 brązowy.

Zawody w Birmingham odbędą się w dniach 7-17 lipca 2022 roku.

PEŁNA LISTA NAZWISK