Rzym 2022: Majerski z medalem mistrzostw Europy!

Rzym 2022: Majerski z medalem mistrzostw Europy!

Szymon Gagatek

sierpień 14. 2022

Fantastycznie rozpoczął się dla nas czwarty blok finałowy pływackich mistrzostw Europy w Rzymie. Brąz na 100 m stylem motylkowym wywalczył Jakub Majerski!

Majerski już w półfinałach pokazał, że stać go na walkę o podium. Do decydującego etapu rywalizacji awansował z czwartym czasem i widać było, że z każdym kolejnym startem w Rzymie zaczyna się rozkręcać. - Co będzie decydować w finale? Ciężko powiedzieć. Chyba tylko nastawienie, bo każdy jest super przygotowany i walczy o swoje - mówił zawodnik AZS AWF Katowice w wypowiedzi dla Polskiego Związku Pływackiego.

Wyścig finałowy rozpoczął szybko, ale rywale narzucili jeszcze bardziej szalone tempo. Na półmetku nasz reprezentant był 7., ale fantastycznie pokonał drugą część dystansu. Wyprzedzał kolejnych rywali i ostatecznie dopłynął do mety na 3. miejscu. Przed nim znaleźli się tylko Kristof Milak z Węgier (50.33) i Noe Ponti ze Szwajcarii (50.87). Majerski uzyskał najlepszy czas w sezonie (51.22) i o jedenaście setnych sekundy wyprzedził kolejnego Madziara, Huberta Kosa.

- To mój najlepszy wynik w sezonie. Najpierw patrzyłem na czas, a dopiero później zobaczyłem miejsce i mogłem zacisnąć pięść. Chciałem popłynąć szybko pierwsze 50 metrów, żeby później nie okazało się, że ich nie dogonię - mówił po wyścigu nasz reprezentant. - Teraz zostaje mi już tylko sztafeta stylem zmiennym, a w niej z chłopakami też powalczymy o "blachę" - dodał.

Dla podopiecznego Jakuba Karpińskiego i Wojciecha Rejdycha to pierwszy medal wielkiej międzynarodowej imprezy na długim basenie. Wcześniej stawał na najniższym stopniu podium na mistrzostwach Europy na krótkim basenie (na dystansach 100 m stylem motylkowym i 4x50 m stylem dowolnym).

foto: Mike Lewis/International Swimming League