Rzym 2022: Mistrzowie mają głos [2. dzień ME]

Rzym 2022: Mistrzowie mają głos [2. dzień ME]

Szymon Gagatek

sierpień 13. 2022

Co powiedzieli mediom mistrzowie Europy po sukcesach podczas 2. dnia czempionatu w Rzymie? Sprawdźcie, jak zawodnicy przeżywali swoje sukcesy w Foro Italico.

Korespondencja z Rzymu

Margerita Panziera (Włochy) - złota medalistka na dystansie 200 m stylem grzbietowym

Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa, ponieważ to mój trzeci z rzędu złoty medal mistrzostw Europy. Mogłam usłyszeć tłum kibiców i to było wspaniałe uczucie, ścigać się tutaj - w domu. Nie jestem zbyt usatysfakcjonowana ze swojego rezultatu, ale jak na ten etap sezonu jest w porządku.

Thomas Ceccon (Włochy) - złoty medalista na dystansie 50 m stylem motylkowym

Ten medal wiele dla mnie znaczy. Liczy się tylko to, że wygrałem. Wyścig na 50 m stylem motylkowym może być swego rodzaju loterią. Chociaż mój starty był trochę wolny, to poradziłem sobie lepiej niż w półfinale. Świetnie było tu popłynąć i słyszeć wiwatujących kibiców.

Marrit Steenbergen (Holandia) - złota medalistka na dystansie 100 m stylem dowolnym

Bardzo się cieszę. To mój rekord życiowy i teraz jestem mistrzynią Europy. Na początku sezonu nie spodziewałam się, że to się tak potoczy. To wspaniałe, że jestem wśród złotych medalistów zawodów w Rzymie.

Nicolo Martinenghi (Włochy) - złoty medalista na dystansie 100 m stylem klasycznym

Jestem usatysfakcjonowany. Chciałem uzyskać lepszy rezultat, ale po prostu nie miałem siły, aby osiągnąć go pod koniec sezonu. To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy - sezon był bardzo długi i nie jestem w najlepszej dyspozycji, ale to ważne, by ciągle wygrywać. Wspaniale było mieć dwóch Włochów w finale przy dopingu tłumu na trybunach.

Simona Quadarella (Włochy) - złota medalistka na dystansie 800 m stylem dowolnym

Czułam się naprawdę dobrze. To wspaniałe, znów być mistrzynią Europy, chociaż chciałam uzyskać lepszy czas. Słyszałam doping kibiców i to oni ponieśli mnie w tym wyścigu na ostatnich metrach. To moje trzecie z rzędu złoto w tej konkurencji i jestem naprawdę szczęśliwa z powodu tego zwycięstwa.

Kira Toussaint (Holandia) - złota medalistka na dystansie 4x100 m stylem zmiennym mix

Po pierwsze, to niesamowite uczucie, mieć wszystkich tych ludzi na trybunach i czuć ich energię. Pomyśleliśmy, że stać nas na wygraną po tym, jak w mistrzostwach świata zdobyliśmy brąz będąc najlepszą europejską drużyną. Jestem bardzo dumna z naszego zespołu. Przeprowadziłam się do USA trzy miesiące temu i to była ogromna zmiana w moim życiu. Denerwowałam się przed przyjazdem tutaj, nie wiedziałam czego oczekiwać, ale moi trenerzy ze Stanów też tu przylecieli i dobrze, że mam ich w Rzymie. Jestem teraz bardzo szczęśliwą dziewczyną.

Arno Kamminga (Holandia) - złoty medalista na dystansie 4x100 m stylem zmiennym mix

Wychodząc na start nie byliśmy pewni, czy możemy wygrać, ponieważ było tu wiele dobrych drużyn. Wiedzieliśmy, że różnice mogą być niewielkie. Ostatecznie cieszę się, że wygraliśmy z tak dużą przewagą. Świetnie się bawiłem, startując razem z całą naszą ekipą.

foto: LEN