Swimexpress #1: Pierwszy start Belmonte po igrzyskach

Swimexpress #1: Pierwszy start Belmonte po igrzyskach

Szymon Gagatek

marzec 21. 2022

Sprawdzamy, co ciekawego wydarzyło się w ostatnim czasie w pływackim świecie. Newsy, ciekawostki, zakulisowe informacje, podsumowania najważniejszych wydarzeń.

Mireia Belmonte wystartowała w weekend w pierwszych oficjalnych zawodach od zakończenia igrzysk. Hiszpańska pływaczka, która po występie w Tokio zrezygnowała ze współpracy z Fredem Vergnoux i w lutym rozpoczęła treningi w ośrodku w Sant Cugat, raczej nie zaliczy powrotu do udanych. W memoriale Paulusa Wildeboera była 4. na 400 m stylem zmiennym (4:58.79), a na 400 m stylem dowolnym zajęła zaledwie 10. pozycję z rezultatem 4:31.23.

***

Na trzy tygodnie przed kwalifikacjami na mistrzostwa świata swoją formę w Mediolanie sprawdzała włoska czołówka. W zawodach Swim.Mi.Cup niezłe wyniki notowali chociażby Alessandro Miressi (22.36 na 50 m stylem dowolnym i 48.72 na 100 m stylem dowolnym), Nicolo Martinenghi (27.29 na 50 m stylem klasycznym) czy Silvia Scalia (28.09 na 50 m stylem grzbietowym i 1:00.41 na 100 m stylem grzbietowym). Komplet rezultatów znajdziecie TUTAJ.

***

Kyle Chalmers zapowiedział, że w tym roku nie zobaczymy go na mistrzostwach świata na długim basenie. Po ubiegłorocznej operacji barku postanowił zrobić sobie dłuższą przerwę, by w pełni się wykurować i teraz priorytetem będzie dla niego występ w Igrzyskach Wspólnoty Narodów, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia. Wcześniej podobne deklaracje o rezygnacji ze startu w Budapeszcie złożyły jego koleżanki z reprezentacji Emma McKeon i Cate Campbell.

***

Współpraca Toyoty i Węgierskiego Komitetu Olimpijskiego zaowocowała tym, że japońska firma postanowiła przeznaczyć 24 samochody sportowcom z 12 różnych dyscyplin. Ceremonia przekazania pojazdów odbyła się na słynnym Hungaroringu, gdzie co roku odbywa się Grand Prix Formuły 1. Galerię z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ. Cztery auta trafiły do pływaków: Tamasa Kenderesiego, Boglarki Kapas, Anny Olasz i Kristofa Rasovszky'ego. Zawodnicy będą mogli korzystać z nich bezpłatnie do igrzysk w Paryżu.