Swimexpress #17: Nowy dyrektor generalny ISL

Swimexpress #17: Nowy dyrektor generalny ISL

Szymon Gagatek

kwiecień 17. 2022

Sprawdzamy, co ciekawego działo się w ostatnim czasie w pływackim świecie. Newsy, ciekawostki, zakulisowe informacje, podsumowania najważniejszych wydarzeń.

Po przełożeniu 4. sezonu rozgrywek International Swimming League na 2023 rok, organizacja wprowadza zmiany, które mają poprawić funkcjonowanie ligi. Postawiono na młodość i tak oto nowym dyrektorem generalnym ISL został zaledwie 26-letni Matt Dawe, a na stanowisko komisarza wybrano o trzy lata starszego Bena Allena. Obaj to absolwenci kierunku Filozofia, polityka i ekonomia na Uniwersytecie Oksfordzkim. Są współzałożycielami bazującej w Hongkongu firmy Voxoglass, specjalizującej się w NFT. Ich zadania mają pomóc w lepszej komunikacji, większej transparentności i zaangażowaniu szerokiej społeczności. Podcast z Allenem i Dawe'em, w którym tłumaczą swoje pomysły na rozwój ligi, możecie znaleźć TUTAJ.

***

Kolejna australijska gwiazda ogłosiła, że zabraknie jej na mistrzostwach świata. Do Kyle'a Chalmersa i Emmy McKeon dołączyła Ariarne Titmus. Dla całej trójki priorytetem w tym roku są Igrzyska Wspólnoty Narodów w Birmingham i to na te zawody chcą przygotować jak najlepszą formę. Z kolei Cate Campbell zamierza w ogóle zrobić sobie przerwę od startów na wielkich międzynarodowych imprezach i wrócić do ścigania na najwyższym poziomie w 2023 roku. Według portalu Yahoo.com występ w Budapeszcie rozważają za to inni medaliści igrzysk w Tokio: Kaylee McKeown, Zac Stubblety-Cook i Brendon Smith.

***

W ostatnich tygodniach Federica Pellegrini sporo czasu poświęca na treningi aerial dance, czyli wywodzącego się ze sztuki cyrkowej tańca w powietrzu z użyciem specjalnych rekwizytów (szarf gimnastycznych, trapezów akrobatycznych itp.). Część swojej uwagi musi jednak skupić również na... organizacji ślubu z Matteo Giuntą. - Pobieramy się pod koniec sierpnia. Ślub weźmiemy w mojej rodzinnej Wenecji. Nie sądziłam, że przygotowanie go jest tak skomplikowane, ale jesteśmy na dobrej drodze - powiedziała "Fede" w programie Verissimo we włoskiej telewizji. - Nie możemy się doczekać. Zaczyna się nowy rozdział w naszym życiu - dodała.

***

Reprezentacja USA nie weźmie udziału w mistrzostwach świata juniorów - taką informację przekazał rzecznik amerykańskiego związku portalowi SwimSwam. Bardzo prawdopodobne jest, że podobną decyzję podejmą też federacje Kanady, Japonii i Australii. Młodzi pływacy z tych krajów kilka dni przed startem rywalizacji w Limie będą walczyć o medale mistrzostw Pacyfiku w Honolulu (24-27 sierpnia). Zawody zostały umieszczone w kalendarzu po odebraniu czempionatu globu Kazaniowi, gdy nie było jeszcze wiadomo czy mistrzostwa świata juniorów w ogóle dojdą do skutku.

foto: International Swimming League