Udany początek sezonu Wasick

Udany początek sezonu Wasick

Szymon Gagatek

kwiecień 5. 2022

Pierwszy oficjalny start w 2022 roku Katarzyna Wasick ma już za sobą. Nasza pływaczka wygrała zmagania na 50 m stylem dowolnym podczas zawodów w Mission Viejo.

Sprinterską rywalizację rozgrywano w formacie eliminacji, półfinałów i finału. Na każdym etapie Wasick nie miała sobie równych. W eliminacjach uzyskała czas 24.91, wyprzedzając Abbey Weitzeil o 19 setnych sekundy. Amerykanka wycofała się z dalszej walki, a Polka tylko się rozpędzała. W popołudniowych półfinałach zanotowała rezultat 24.63, a chwilę później w finale 24.58. Szybciej od niej w tym roku pływały tylko Sarah Sjoestroem (Szwecja), Shayna Jack (Australia) i Claire Curzan (USA).

Zmagania w Swim Meet of Champions były memoriałem Frana Crippena - utytułowanego amerykańskiego pływaka, który zmarł tragicznie w trakcie zawodów Pucharu Świata na wodach otwartych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W Mission Viejo pojawiło się więc kilku znanych pływaków. Jedną z gwiazd był Ryan Murphy. Czterokrotny mistrz olimpijski pokazał świetną formę na 200 m stylem grzbietowym. Czas 1:56.43 pozwolił mu wskoczyć na 2. pozycję na tegorocznych światowych listach.

Z kolei na dystansie 100 m stylem dowolnym nieźle poradziła sobie Weitzeil (54.01), a bardzo wartościowy wynik na 50 m stylem grzbietowym zanotował Justin Ress. W eliminacjach pokonał jedną długość basenu w 24.74 i objął prowadzenie w światowych rankingach.

KOMPLET WYNIKÓW

foto: G.Scala/International Swimming League