Otopeni 2022: Srebro Chmielewskiego, brąz Pieli!

Szymon Gagatek

lipiec 7. 2022

Podczas trzeciego dnia mistrzostw Europy juniorów w Otopeni kolejne dwa medale do dorobku polskiej reprezentacji dołożyli Krzysztof Chmielewski i Michał Piela.

Pierwszy na podium stanął podopieczny Alicji Woźnickiej. W finale 200 m stylem zmiennym Piela znów popisał się rewelacyjnym finiszem i na ostatnich metrach przesunął się na 3. pozycję, zdobywając brąz. Poprawił jeszcze wczorajszy rekord Polski 18-latków, notując rezultat 2:02.77. Przed nim w końcowej klasyfikacji znaleźli się tylko Sanberk Oktar z Turcji i Simone Spediacci z Włoch.

Z kolei Chmielewski po bardzo trudnym wyścigu wywalczył srebro na 1500 m stylem dowolnym. W finale długo toczył zacięty bój z Vladem-Stefanem Stancu. Przez 1300 metrów obaj płynęli obok siebie, ale to reprezentant gospodarzy zachował więcej sił na finisz i uciekł Polakowi, ku uciesze miejscowych kibiców. Zawodnik Muszelki Warszawa uzyskał czas 15:13.46.

Sporo radości dostarczyły nam również półfinały. Biało-czerwoni w komplecie awansowali do jutrzejszych wyścigów medalowych. Na 200 m stylem grzbietowym wśród dziewcząt 2. była Laura Bernat, z kolei wśród chłopców na 2. miejscu sklasyfikowany został Ksawery Masiuk, a na 4. uplasował się Filip Kosiński, który o jedną setną sekundy poprawił rekord życiowy. Życiówki byli też Szymon Misiak (5. na 50 m stylem dowolnym) oraz Michał Chmielewski (4. na 100 m stylem motylkowym).